AKTUÁLNĚ O NÁS POHÁR TJ SPARTAK DRUŽSTVA KONTAKT FOTOGALERIE REKORDY TURNAJE ZPRAVODAJE ODKAZY FÓRUM
O NÁS      

Historie kuželkářského koulení ve Velkém Meziříčí sahá zajisté do 50. let dvacátého století. Dle dostupných informací bylo v našem městě hned několik kuželkářských drah, umístěných u místních hospod či zahradních restaurací. Dodnes mnozí pamětníci vzpomínají, jak za drobnou úplatu chodili svým tátům a dědům ručně stavět kuželky. V šedesátých letech však všechny tyto dráhy zanikají a kuželky upadají téměř na dvacetileté období v zapomenutí

Novodobá historie organizovaného kuželkářského sportu ve městě sahá do 80. let minulého století a je spojena s výstavbou sportovního areálu za hotelovou školou Světlá. Začátek výstavby, dnes již známého Areálu zdraví, je spojen s rokem 1979. K tehdy již fungujícím tenisovým a volejbalovým kurtům přibylo sociální zázemí, restaurace s ubytovnou a nová sportoviště - kuželna a posilovna. Automatizované stavění kuželek zajišťovaly stavěče z Trutnova, které patřily ve své době k nejdostupnějším na našem trhu. Je však pravdou, že vývoj nových, spolehlivějších technologií zastavit nejde a v roce 2007 jsme za finanční spoluúčasti města Velkého Meziříčí nahradili tyto stavěče zařízením od firmy VOLLMER.

V roce 1983 bylo přihlášeno do soutěžního ročníku první, šestičlenné družstvo kuželkářských nadšenců. Následující rok přibývají oddílu další členové a do soutěže je přihlášeno další družstvo mužů a družstvo žen. Postupně se oddíl dále rozrůstá, přibývá družstvo C, ale i družstvo dorostu. Výkonnost hráčů je na stabilní úrovni, která je ovšem pouze na úrovni okresních či krajských soutěží. Pouze v letech 1993 - 1995 jsou muži A účastníky krajského přeboru a ženy 2. ligy. Individuální výsledky dosahují členové oddílu na úrovni krajských přeborů, mistrovství republiky, ale i svým hostování v ligových oddílech u nás i v zahraničí.

Petr Března

předseda oddílu


11. prosince jsme oslavili jubilea našich spoluhráčů.      

Zakladatel oddílu Antonín Lavický 70let.      
Jaroslav Indra 60let.      

Historická fota.